Tarzınızı Bulun, Herkesten Farklı Olun!!

guzel-kadinlar
Eğer başkalarına benzemek istemiyorsanız, bu arzunuzu “doğru” giysilerle yapabilir ve beden dilinizle etkili mesajlar verebilirsiniz. Kıyafetler vücudumuzun bir parçası olmasa da, sizi farklı göstermek konusunda önemli bir yere sahipler. Bir elbisenin ya da rengarenk bir kazağın etrafa kişiliğiniz hakkında bir şeyler fısıldıyor olması kimilerine pek de mantıklı gelmiyor. Oysa, sizi en çok anlatan ve tanıtan beden dilinize giyim tarzınız yön veriyor. Giyim kuşamınıza göre değişen ruh haliniz veya ruh halinize göre değiştirdiğiniz stiliniz dışarıya verdiğiniz mesajlar üzerinde de etkili oluyor. Burada, kim olduğunuz veya kim olmak istediğiniz çok önemli! Kendinizi en doğru şekilde ifade etmek için öncelikle ne istediğinizi bilmeli ve bu doğrultuda sizi kendinize yabancılaştırmayacak seçimlere yönelmelisiniz. İşte farklı tarzlar ve vermek istedikleri mesajlarla ilgili bazı ipuçları…

Siyah tutkusu: Modayı takip etseniz de seçiminizi tepeden tırnağa siyah ve klasik parçalardan yana kullanıyorsunuz. Bu, kendine güvenen, değişimlerden fazla hoşlanmayan ve kararlı bir yapıya sahip olduğunuzu gösteriyor. Bu tarz insanlar, bedenleriyle dışarıya verdikleri mesajlarla da bunu en doğru şekilde yansıtabildikleri için farklı görünüyorlar.

Moda takipçileri: Modanın izinden giden ve bu değişime ayak uydurarak sürekli kendini yenileyen kişilerin, kişilik yapılarına baktığınızda daha çok bu yenilikçi taraflarını ön plana çıkardıklarını görebilirsiniz. Yeni insanlarla tanışmak, yeni yerler görmek ve yeni şeyler denemek konusunda daha girişken ve isteklidirler. Beden dilleri de bunu doğruluyor; bir ortamda hareketleri ile dikkat çekmeyi ve fark edilmeyi seviyorlar.

Sadelikten taviz vermeyenler: Modern ve sade seçimler yapan, arada tarzını birtakım aksesuarlarla ortaya koymak isteyenler, etrafına açık mesajlar veren grupta yer almıyor. Onlar herkesin bir adım dışında kalmayı seven ve seçici davranan kişiler. Bir ortamda onların beden dillerinden, biraz daha ulaşılmaz olduklarını anlayabilmek çok da zor olmuyor.

Sportif tarzlar: Sadelik ve modernizm arasında kalmış, biraz daha “geleneksel” tarzların bir adım önünde duran, rahatı ve konforu her şeyin üzerinde tutan bu grup, kendini önemseyen kişilerden oluşuyor. Onlar da seçici yanlarıyla öne çıkıyor. Dış dünyayla kurdukları iletişime de, tıpkı giysilerinde olduğu gibi, rahatlık yön veriyor. Kendilerini rahat hissettikleri insanlar ve ortamlarda verdikleri sıcak mesajlar, bunun tam tersi bir durumda, aynı doğrultuda sınırlarını çiziyor. Mimikler, ellerin pozisyonu direk bir yakınlaşmayı reddediyor.

Couture ve şaşaalı ruhlar: İhtişam, şaşaa ve feminenlik tarzınızda belirleyici ise sizi iki gruba ayırabiliriz. Birinci gruptakiler dışa açık, kendine son derece güvenen ve dikkat çekmekten hoşlanan kişilerden oluşuyor. Sadece nasıl göründüğünü önemsiyor ve bunu diğer kişilik özellikleri ile birleştiriyor. Bedenini kullanmayı kesinlikle seviyor. Ve bunu iyi başarıyor. Diğer grup ise salt fiziğini bir avantaj olarak kullanıyor. Kişiliğiyle bağdaşmayan bu abartının içinde kendini arıyor. Bu arayış beden diline yansıyor; bu nedenle tarzı ve verdiği mesajlar birbiriyle örtüşmüyor.

Sıra dışı ve avangard bir stil: Giymesi de taşıması da zor parçaları onlar ustaca bir araya getiriyor. Fazlaca yaratıcılık gerektiren bu durum zaten görsel olarak onları farklılaştırıyor. Bunun bilincinde oldukları için de bu, mesajlarına yansıyor. Kendilerine güveni tam olan bu grubun girdikleri ortamlarda kullandıkları en güçlü silah ise beden dilleri. Fark edilmeyi seviyor, ilgiden hoşlanıyorlar. Tasarım parçaların öne çıktığı bu kombinasyonlar, bugün tarzını kişiselleştirmek isteyen kadınların da yakın takibinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.