İnfertilite (kısırlık) ye Arı Poleniyle Çözüm- Şansınızı 3 kat arttırın

ari-polen-320x180Kendi hamilelik sürecimde üye olduğum site ve bloglarda  hamile olanlar kadar hamile kalmak isteyip kalamayan bu duruma gelişmiş tıbbın yanında alternatif tıptan da  çözüm arayan arkadaşlarım oldu,bu çözümleri denerken yaşadıklarına,tecrübelerine ve olumlu olumsuz sonuçlarına şahit oldum. Bunlardan biri de bir iş arkadaşımın denediği bir yoldu. Bu arkadaşımın ileri derecede guatrı vardı,zehirli guatr denilen türden bu yüzden kullandığı ilaçlar hamile kalmasını zorlaştırıyor,hamile kaldığında ise malesef düşüğe sebep oluyordu. Ailesinin arı çiftliği vardı,arı sütünün ve polenin kısırlığa da iyi geldiğini duymuş ve uygulamaya karar verdi,hamile kaldı ve onca düşükten sonra şimdi yavrusu kucağında. Denemek isteyenler için paylaşıyorum,buyrun:


Arı Sütü ve Polen kullanımı hamile kalma, gebe bırakma yönünden kısırlık problemi yaşayan aile bireylerine yapılan yüzlerce üniversite araştırmasına dayanılarak tavsiye edilmektedir. Sohag Ünivesitesi’nde yapılan araştırma sonuçlarında bu araştırmada uygulanan kürün naturel gebelik veya tedavi yöntemlerinin başarı ihtimalini 3.3 kat civarında artırdığı açıklanmıştır. Normal gebelikte gerçekleşme ihtimali kat kat artırılmış olurken, tedavi sürecinde ürünlerin kullanımı ise sonuç alma ihtimalini yüzde 46’lara çıkarmaktadır. Oysa, sadece tedavi yöntemlerinin uygulanmasının net başarı şansı ise yüzde 14 (embriyonun tutunması ardından gerçekleşmeyen doğumlar çıkarıldığında) olarak hesaplanmaktadır.

ari1

Hamilelik sürecinde düşük riskinin yaşanması ihtimali de arı ürünlerinin kullanılmaya devam edilmesiyle önemli oranda azalmaktadır. Zira, yumurta ve sperm kalitelerinin belirgin yükselişi embriyo’nun tutunması ve sağlıklı gelişimi istikametinde en avantajlı başlangıcı oluşturmaktadır. Ayrıca, anne karnında embriyonun gelişmesinde, bebeğin zihin gelişimi ve fiziksel gelişiminde de yardımcı olduğu belirtilmiştir.

Tedavisiz Naturel Gebelik Olasılığında da Yüksek Artış

Kuzey Amerika ve Avrupa orjinli bir çok kaynakta arı sütü ve polen kullanımıyla infertilite sorunu yaşanan sayısız ailenin normal yollarla çocuk sahibi olduğuyer almıştır. Kadında yumurta kalitesi, çapı ve çatlama kapasitesi artışı ile doğurganlığı, erkekte ise sperm kalitesi, hareketliliği ve sayısını artıran yönleri buna neden olmaktadır. Naturel gebelik konusunda çiftlerin sahip oldukları olasılığın da aynı oranda arttığı hesaplanmıştır.

Örneğin herhangi bir çiftte gebelik olasılığı yüzde 3 gibi düşük bir oran olsun, bu oranın arı ürünleriyle ilgili yoğun kür neticesinde yüzde 10’lara çıktığı hesaplanmaktadır.

Arı ürünlerinin gebelik olasılığı üzerindeki etkilerini konu alan bazı üniversite araştırmaları şöyledir:

Kısırlık Tedavisi’nde Arı Sütü ve Polenle Baş Döndürücü Bilimsel Sonuçlar

propolisSohag Universitesi’de Jinokoloji Bölümünde Dr.Abdelhafiz ve Dr. Muhamad tarafından yapılan geniş bir deneyden söz ediyoruz. Bu deneye göre kısırlık tedavisi gören 99 çiftin yarısına arı ürünleri veriliyor. Diğerlerine normal tedavi uygulanıyor. 2 Aylık bir süre sonunda, bu ürünleri kullananlar arasında 23 hamilelik, diğer grupta ise 7 hamilelik gerçekleşiyor. Araştırmanın sonuç kısmı şöyle: Arı ürünlerinin kullanımı gebelik gerçekleşme oranını 3 kattan fazla.. Tam olarak 23/7=3,285 oranında artıran basit ve etkin bir çözümdür.

http://fertilefoods.com

Bu sitede; çocuk sahibi olma yeteneği az veya kısırlık tedavisire ihtiyaç duyanlar konusunda, Doğum/Doğurganlık Uzmanı Dr. Randine Lewis, Arı Sütünün doğurganlık üzerindeki etkisi konulu bazı araştırmaları açıklıyor. Genetik Doktoralı Uzman Bogdan Tekavcic’in araştırması bunlardan biri. Bu araştırmaya göre, düzenli arı sütü ve polen kullanıcısı kadınların pek çoğunda yumurtlama dönemi sorunları ortadan kalkmaktadır. Başka bir araştırmada ise aynı ürünlerin erkeklerde sperm sayısını önemli bir oranda arttırdığı tesbit edilmektedir.

http://natural-fertility-info.com/royal-jelly.html

Bu Sitede Arı Sütünün gebelik yönünde bazı faydaları şöyle yer alıyor:

• Libidoyu yükseltir.
• Yumurta sağlığı ve kalitesine katkıda bulunur.
• Yaşla gelen bazı olumsuzlukları azaltır.

Arı sütünün sperm sayı ve kalitesi üzerindeki etkisini detaylı şekilde gösteren kapsamlı bir deney Fırat Üniversitesi’nde 2006 senesinde gerçekleştirilmiştir. Deney sonucunda olumlu etkinin önemli boyutta olduğu bildiriliyor.

Araştırmaya göre erkeklerde Testerasyon yüzde 143 sperm sayısı yüzde 65 artarken, anormal sperm sayısı yüzde 27 Oranında Düşüyor:

Alexandria Üniversitesi’nden araştırmacı S. Elnagar tavşanlar testerasyon seviyesi yüksek sıcaklık ile düşürülen tavşanlar üzerinde yaptığı deneyde, ısı baskısı uygulanan tavşanlara arı sütü verildiğinde tam tersi yönde yani testerasyon miktarının ve fiziksel kondisyonun arttığını tesbit ediyor.

Araştırmaya göre testerasyonun arı sütü verilmeyen deneklerle kıyaslamasında verilen arı sütünün miktarına göre yüzde 124’ten yüzde 143’lere kadar… Sperm miktarlarının yüzde 35’ten yüzde 65’e kadar arttığı tespit edildi. Şekil bozukluğu taşıyan sperm sayılarında ise yüzde 17’den yüzde 27’ye kadar düşüş gözlendi. Deneyde iki ayrı gruba 400mg ve 800mg arı sütü verildi.

Erbezi Fonksiyonları’nda 2 Kat Fazla Artış

Fujisaki Enstitütüsü Biokimyasal Laboratuvarlarında 2004 yılında Japonya’da 6 Bilim Adamı tarafından gerçekleştiren araştırmada. Hamster’lara düzenli şekilde 17 hafta süreyle arı sütü verildi. Arı sütü verilmeyen kontrol grubundaki hamster’lar ile bu süre sonunda kıyaslamalar yapıldı. Bu kıyasa göre arı sütü verilenlerin serbest testerasyon seviyesi iki kat yükseldi. Ayrıca, yaşlılıktan dolayı kontrol grubu hamsterlarında gözlenen sperm dejenerasyonu, sayı azlığı, şekil bozukluğu olguları düzenli arı sütü kullanılanlarda ortaya çıkmadı.

Önemli Not: Arı ürünlerden beklenen yararlar herkes için aynı şekilde ortaya çıkmayabilir. Arı ürünlerine genel alerjisi olanlar ve/veya polen alerjisi olanların ürünleri kullanmadan önce bir alerji uzmanına danışmaları önerilir. Arı ürünleri genel olarak tedaviye destek kategorisinde olup başlı başına bir tedavi olarak değerlendirilemezler.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.