Kurallar

KURALLARA UYULMAMASI HALİNDE UYGULANACAK YAPTIRIMLAR

(Bkz. Bölüm 1)

Madde 1. Sahte hesaplar ve manasız kullanıcı ismi seçenler sistemden silinecektir.

(Bkz. Bölüm 2)

Madde 2. Bir üyenin, başka bir üyenin profil sayfasına bir sitenin adının tamamını ya da bir bölümünü yazması ve / veya direkt link verilmek suretiyle reklamını yapması durumunda mesajlar silinir, üye uyarılır, tekrarı halinde süresiz ban’lanır.

Madde 3. Profil sayfalarında insanları rencide edebilecek, kendi istekleri dışında özel hayatlarını ifşa edici, incitici, kırıcı sözler sarf edilmesi ve/veya siyasi anlamlar taşıyan cümlelerin kullanılması durumunda mesajlar silinir, üye uyarılır, tekrarı halinde süresiz ban’lanır.

Madde 4. Üye resimlerinin ticari, siyasi reklam amacı taşıyan, genel ahlaka aykırı, insanları tedirgin eden şekilde özellik taşıması halinde resim silinir, üye uyarılır, tekrarı halinde üye siteden uzaklaştırılır.

Madde 5. Telif hakkı içeren resim ve imza kullanılması durumunda üye imzası silinir ve üye uyarılır. Tekrarlanması durumunda üye siteden uzaklaştırılır.

Madde 6. Özel mesaj yolu kullanılarak başka üyeleri rahatsız edici, siyasi / ticari amaçlı içeriği olan, genel ahlaka ve site kurallarına aykırı, başka sitelerin reklamını yapan, bağlantı adresini (link’ini) veren içeriği olan özel mesajlar yazılması ve/veya dağıtılması durumunda üye uyarılmaksızın siteden uzaklaştırılır.

(Bkz. Bölüm 3)

Madde 7. Gerekli aramayı yapmadan konu açarak konu tekrarı yapan üyeler uyarılırlar. Devamlı konu tekrarı yapan üyeler siteden 1 (bir) gün uzaklaştırılır, devamında süresiz ban’lanırlar.

Madde 8. Telif hakkı içeren, yazarının/şairinin izni olmadan kullanılması yasaklanmış her türlü içeriği izinsiz yayınlayan, çeşitli sanatçıların tescilli şarkılarının Mp3 dosyaları, sanatçıların müzik klip / videolarını, farklı formattaki şarkı/eser dosyalarının paylaşımı ve dağıtımını yapan üyeler uyarılmaksızın siteden uzaklaştırılır.

Madde 9. Kendi yazmadığı halde başkasına ait olan telif haklı yazı, şiir, deneme, makale gibi yazıları sahiplenerek kendi yazmış gibi görünen üyelerin üyelikleri uyarılmaksızın silinir.

Madde 10. Sitemizde açılan konulara verilen yanıtlara, konu sahibinin tek tek “teşekkür ederim”, “beğenmenize sevindim”, “yorum için teşekkürler” gibi gereksiz yazılarla flood ( mesajı öne çıkartmak, konu/mesaj sayısını çoğaltmaya yönelik işlem olarak algılanan hareketler) yapma durumunda üye uyarılır, hareketin devamı halinde üye siteden uzaklaştırılır.

Madde 11. Fazla derecede bozulmuş, tamamen telegrafik (cnm, nbr), okunamayan, Türkçe kurallarına tamamen aykırı, anlaşılmayan cümlelerin mevcut olduğu konu ve mesajlar yazan üyeler uyarılır, bu tarzda yazı yazmaya devam edilmesi halinde bir süreliğine uzaklaştırılır.

Madde 12. Forum içerisinde hiçbir bölümde hiçbir şekilde ödev konuları, zararlı olabilecek dosya ve bilgi, full program, mp3, film, program crack ve serial içerikli paylaşımlarda bulunulması durumunda konular ve/veya mesajlar silinir, üye ivedilikle ban’lanır.

Madde 13. Türk Toplumuna mâl olmuş, sanat camiasının içinde yer alan, yönetmen, aktris, haber spikerleri, manken ve diğer kişilerin çekilmiş gizli görüntülerini vermek Türk Ceza Kanununun yeni düzenlenen 192. maddesi gereği dağıtan ve yayınlayan kişiler ve kurumlar hakkında cezai işlem uygulanacağından, bu tür görüntülerin veya resimlerin site içinde verilmesi durumunda uyarılmaksızın üye süresiz olarak sistemden uzaklaştırılır.

(Bkz. Bölüm 4)

Madde 14. İzinsiz yayınlanamaz ibareli olan telif haklı resimlerin site paylaşımında kullanılması durumunda resimler silinir ve üye uyarılır.

Madde 15. Resim bölümlerinde yöneticilerin belirlediği kurallar dışında hareket eden üyeler uyarılırlar, bölüm kuralları dışında işlem yapmaya devam eden üyeler uzaklaştırılırlar.

(Bkz. Bölüm 5)

Problem yaşanması durumunda hal tarzı yöneticilerin inisiyatifindedir.

(Bkz. Bölüm 6)

Madde 16. Sohbet alanında konuşulurken üyelere istemedikleri konularda sorular sorulması, uyarılara rağmen bunda ısrar edilmesi, üyeleri rahatsız edecek ifadeler kullanılması durumunda üye uyarılır ve olumsuz hareketlerin devamında siteden uzaklaştırılır.

Madde 17. Sohbet alanında başka sitelerin reklamının yapılması ve link’inin verilmesi durumunda üye uyarılır, tekrarı halinde süresiz uzaklaştırılır.

Madde 18. Siyasi içerikli konuların tartışılması, bir görüşün diğerini incitecek şekilde ele alınması, siyasi kişilerin reklamının yapılması; siyasi taraftarlık, gereksiz holiganlık, propaganda yapma tarzında görüşler bildirme ve/veya yaymaya çalışma, bunun için üyeleri teşvik etme ve kışkırtma davranışlarında bulunulması durumunda üye uyarılmaksızın siteden ban’lancaktır.

Madde 19. Çok kaba argo, küfür ve hakaret içeren konuşmalarda bulunulması durumunda üye uyarılmaksızın sistemden uzaklaştırılacaktır.

Madde 20. Sohbet alanında bir aksaklık veya problem olduğunda mevcut yöneticilerin vereceği direktiflere uyulmaması durumunda üye uyarılır, aynı hal tarzının devam etmesi halinde siteden uzaklaştırılır.

Madde 21. Uygun olmayan ve hitap edilen üye tarafından istenmediği açıkça belli edilen ifadelerin hitabet esnasına kullanılması durumunda üye uyarılır, tekrarında siteden süreli uzaklaştırılır.

(Bkz. Bölüm 7)

Yöneticilerle ilgili bir sorun olduğunda adminlere başvurulması gerekmektedir.

(Bkz. Bölüm 8)

Madde 22. Sitedeki yönetici veya üyeler hakkında küçük düşürücü, iftira niteliği taşıyan ifadelerin kullanılması, cevap verme hakkı bulunmayan 3. Şahıslar için suçlamalarda bulunulması durumunda üye süresiz uzaklaştırılır.

(Bkz. Bölüm 9)

Kurallara uyulmaması durumunda uygulanacak yaptırımlar adminler tarafından ilgili bölümde açıklanacaktır.

Sitemize kayıt olan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

İletişim : info[at]HamilelikveAnnelik.Com

Be Sociable, Share!
Pin It