Obez olmamak için doğru beslenin

high-protein-dietAkademi Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Esat Mehmet Arslan, obeziteye yakalanmamak için doğru beslenilmesini ve egzersiz yapılmasını önerdi.

Konya Özel Akademi Hastanesi ve Selçuklu Belediyesi, ‘obezite ile mücadele’ kapsamında Dedeman Otel’de bir toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan Akademi Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Esat Mehmet Arslan, ‘Doğru kiloyla ideal sağlık’ projesi hakkında bilgi verdi. Sağlık Bakanlığı’nın obezitenin önlenmesine yönelik faaliyetlerine destek olmak amacıyla vatandaşları bilinçlendirmeye çalıştıklarını ifade eden Arslan, obeziteden korunmak için doğru beslenmenin önemini anlattı. Arslan, “Bunların yanında düzenli egzersizler de oldukça önemlidir. Ülkemizde her üç kişiden biri obezitesorunu yaşamaktadır. Dünyada da bu problem ciddi boyutlara varmıştır.” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da projenin sosyal sorumluluk çerçevesinde ele alınan önemli bir organizasyon olduğunu anlattı. Altay, “İnsanların uzun, sağlıklı ve mutlu bir yaşam beklentisi içinde olduğunu biliyoruz. Bu konuda şişmanlık hakkında dikkatli olunması gerekiyor.” diye konuştu. Başkan Altay, sportif faaliyetlere destek olduklarını vurguladı.

CİHAN

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir