Ev Kazaları

evkazasi_220Çocuklar kazaya uğradıkları zaman canları yandığı için değil, korktukları için ağlarlar. Onları anneleri korkutur.

Çocuklar düşünce şaşkınlıkla ellerine ve acıyan dizlerine bakarlar ama etraflarında olan anne veya anneanne çığlık atarak, çocuğa doğru koşar ve çocuk onların üzerine geldiğini görünce, daha da korkulacak bir şey olduğunu düşünür ve bağırmaya-ağlamaya başlar.

Hele kan akıyorsa durum daha da vahim olur. Etrafında onunla ilgili olan kişi o sırada,”Korkma, korkacak bir şey yok” diye bağırır. Kan varsa hemen tendürdiyot gelir. Tentürdiyot yakar. Acıtır. Ama tentürdiyotu süren “Hiç acımayacak” diyerek yalan söyler.

Eskiden tentürdiyotlar koyu kahverengiydi. Şimdi Amerikanları var, kan kırmızı. Çocuk, kanayan yaraya baktıkça daha çok paniklesin diye.

Evdeki kazalar görünmez değildir. Çocuklarımızın başına gelen ve gelecek olan tüm ev kazaları görünür kazalardır.

Çocuklar yattıkları sürece sorun azdır.Yatış şekli,beslenme düzeni olmadık sorunlar yaşatabilir.Amaaa yürütece binmeye başladıkları zaman motorize olurlar ve edindikleri dört ayaklı makinayı olmadık bir maharetle kullanırlar. Benim oğlum yürümesine rağmen,güvenli olduğu için, yürüteçten çıkmamıştı. Hatta yürüteçle yuvadan kaçmıştı da kimsenin aklı almamıştı. Zira eşiklerde yürüteci havaya kaldırıp, atlatmasını öğrenmişti.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir