Doğum korkusu nedir ve nasıl yenilir?

Doğum korkusu, nasıl yenilir, nedir, yenmek

Bayanlar, doğum korkusu hamilelik sonuna doğru ortaya çıkan ve anne adaylarının aklını fazlasıyla meşgul eden, onları tedirginleştiren bir etkendir. Peki doğum korkusu etkeni ile ilgili neler yapılabilir? Gelin doğum korkusu ve detayları hakkında bilgileri hep birlikte öğrenelim.

Fiziksel ve duygusal endişelerinizi birbirinden ayırt edin:

Fiziksel sonuçlardan duyduğunuz endişeler; doğru ve güvenilir bilgi kaynaklarıyla normal düzeye çekilebilir. Ancak derinde yatan duygusal nedenlerden kaynaklanan doğum korkusu, doğuma dair doğru bilgilenmeyle giderilemeyebilir; psikolog yardımı gerekebilir.

Doğum sonrasındaki hayatınızı planlamaya çalışın:
Nerede doğum yapacağınız, doğuma girecek doktor, doğum esnasında sizinle birlikte olacak yakınlarınız, eve döndükten sonra size destek olacak kişiler ve çalışıyorsanız işyerinizle ilişkiler gibi konuları doğumdan önce planlayın.

Kendinize zaman ayırın:
Doğum öncesindeki aylarda rahatlamak için kendinize ve sizi rahatlatan aktivitelere vakit ayırmaya çalışın. Bu aktiviteler stresinizi azaltmanıza yardımcı olur.

Yardım alın:
Doğum korkusu günlük yaşamınızı olumsuz etkilemeye başlarsa ve bunlarla tek başınıza baş edemediğinizi hissederseniz profesyonel yardım alın.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir