Buzuki Orhan Osman – Bebeğiniz Ağlamasın

Yeni Doğan Bebeğinizi Rahatlatan Müzikler

“Bu albüm, bebeklerin ağlama süresini kısaltır, beslenme ve uyuma sürelerini artırır.

“Buzuki Orhan” lakabıyla tanınan Orhan Osman yeni çalışmasını yeni doğan bebekler için yaptı. Kendi bebeğinde edindiği kolik tecrübesinden yola çıkarak bu albümü hazırlayan Osman, üç yıllık süreçte çalışmasını tamamladı.
Bu albümün, gelişimi normal olan huzursuz ve ağlayan bebekler üzerindeki etkisi Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı çerçevesinde yürütülen çalışmasıyla tez olarak kabul edilmiştir.

Teze konu olan, sanatçımın dijital ortamda yarattığı frekansların, sürekli ağlayan 0-3 aylık bebekler üzerindeki başarısı Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Etik Kurulu tarafından onaylanmıştır.

”kolikli Bebeklere Beyaz Gürültünün Etkisi” başlıklı çalışması, disiplinlerarası işbirliği yapılarak, değerli müzisyen Orhan Osman’ın özverili çalışmaları sonucunda hazırladığı Kolik albümü dinleterek gerçekleştirilmiştir. Çalışma sonucunda bu albümün, bebekleri olumlu yönde etkilediği, bebeklerin sakinleşmesinde etkin ve kullanılabilir bir araç olduğu saptanmıştır (Nisan 2007)
Prof. Dr. Hatice Pek

Buzuki Orhan Osman – Kolik (2007)

1. Bebeğiniz Ağlamasın
2. Bebeğiniz Ağlamasın-1
3. Bebeğiniz Ağlamasın-2
4. Bebeğiniz Rahatlasın
5. Bebeğiniz Uyusun
6. Siz de Rahatlayın
7. Ritmik Melodiler

dinlemek için tıklayınız

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir