14 şubat sevgililer günü mesajları 2012

14 Şubat Sevgililer Günü’ne 1 gün kala birbirinden anlamlı sevgi mesajları yağıyor .Her ne kadar klişe gibi görünse de mesaj olmazsa olmazlardan.

İşte seçkin Sevgililer Günü mesajları:

• Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağınaufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi? Sevgililer günün kutlu olsun!

• Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak. Sevgililer günün kutlu olsun!

• Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeldir. Şimdi uzaklarda senin bir yudum sevgine hasretim sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucaklıyorum.

• Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için, sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni, seni sevdiğim kadar sevebilmen için. Sevgililer günün kutlu olsun biriciğim.

• Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızlar, ormandaki ağaçlar, dünyadaki insanlar, okyanustaki sular ve güneşin ışıklarından daha çok seviyorum.

• Sen çöllerde serap gibisin, engin denizlerde yakamoz gibisin, ışığım sensin, güneşim sensin… Bil ki çok özlendin… Sevgililer günün kutlu olsun!

• Sevgililer öpüşürken neden gözlerini kapatır bilir misin? Çünkü gözleriyle değil de kalpleriyle görmek isterler. Yani hissetmek isterler. Ben de seni ruhumun derinliklerinde hissediyorum sevgilim çünkü seni çok seviyorum. Sevgililer günümüz kutlu olsun!

• Maviler giyer bulut olurum, yeşiller giyer bahar olurum, bakarsın bir gün beyazlar giyer senin olurum. Sevgililer günün kutlu olsun.

• Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Sevgililer günün kutlu olsun!

• Bir kuş olup gitsem, aşsam şu enginleri, varsam senin yanına. Öpsem doyasıya, koklasam seni, en büyük hediye odur bana.

• Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için aşığımsana!.. Sevgililer Günnü kutlu olsun birtanem, seni çok seviyorum.

• Gece bir başka giyer siyahını, yıldızlar daha bir sönük olur ve hayat daha bir kahpe oynar oyununu sen yanımda yoksan eğer. Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, uzat yanağını…

• Kimsin sen? Yaşamak isteyip de yaşayamadığım umutlarım, farkında olmadan yıllardır beklediğim mi? Kimsin sen? Sen benim sevgilimsin, sevdiğimi söyleyebildiğim.

– Havalar soğuk gidince 14 Şubat için gül ithal edildi

Çiçekleri soğuk vurunca, İzmir’e 20 yıl aradan sonra Sevgililer Günü için gül ithal edildi. Fırtına seraları tahrip ederken, soğuk hava da gülleri dondurdu.

14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde gül sıkıntısı yaşanınca kesme çiçek ihracatçısı olan Türkiye, gül ithal etmek zorunda kaldı. İzmir Çiçekçiler Odası Başkanı Mesut Tutar, “Sevgililer gülsüz kalmayacak. İhtiyacın yüzde 40’ını ithal ettik.” dedi. Türkiye’nin gül başta olmak üzere çiçek üretim merkezlerinden İzmir’de, soğuk havayla birlikte fırtına ve şiddetli yağmur seralara büyük zarar verdi. Seraların tahrip olmasının ardından etkili olan soğuk hava, gülleri dalında dondurdu. Dondurucu havanın özellikle gül üretimini vurduğunu belirten Tutar, Sevgililer Günü öncesinde oluşan gül yokluğunu, kooperatiflerin ithalatla giderdiğini söyledi. Güler, “Dört TIR gül ithal ettik. İki TIR geldi, piyasaya dağıtıldı, ikisi de yolda.” şeklinde konuştu. Hollanda ve Kolombiya’dan 100 bin demet gül ithal ettiklerini belirten Mesut Tutar, her demette 25 adet bulunduğunu ifade etti. İthal edilen miktarın Sevgililer Günü’nde satın alınan güllerin yüzde 40’ı kadar olduğunu kaydederek, “Fırtınanın tahrip ettiği seralar onarıldı, üretim normale dönmeye başladı. Ege’de gül sıkıntısı olmayacak. Ayrıca fiyatlar artmaya başlamıştı, ithalatla gelen ürün piyasaya dağılınca normale döndü. Güller şu anda tanesi 5-10 liradan satılıyor.” bilgisini verdi.

 

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir